KYK nın Yurtdışı Yurt Hizmeti Var mı?

KYK nın Yurtdışı Yurt Hizmeti Var mı?
Yurt Dışı Yurt HizmetleriKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yükseköğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilerine hizmet vermek üzere beş yurt müdürlüğü bulunmaktadır.Bülent Ecevit Yurt Müdürlüğü 1317 erkek öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Yurt Müdürlüğünden Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.


Necmettin Erbakan Yurt Müdürlüğü 380 kız, 362 erkek toplam 742 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Yurt Müdürlüğünden Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.


Refika Öğretmen Yurt Müdürlüğü 1650 kız öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Yurt Müdürlüğünden Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi kız öğrencileri ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü kız öğrencileri yararlanabilmektedir.


II.Selim Yurt Müdürlüğü 1008 erkek öğrenci kapasitesi ile hizmet vermekte olup Yurt Müdürlüğünden Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi erkek öğrencileri ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü erkek öğrencileri yararlanabilmektedir.


Şehit İlhanlar Yurt Müdürlüğü 1492 kız öğrenci kapasitesi ile hizmet vermekte olup Yurt Müdürlüğünden Lefke Avrupa Üniversitesi öğrencileri yararlanabilmektedir.


Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi ve ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsünde öğrenim gören ve yurtlarımıza başvuran öğrencilerin yurt yerleştirme işlemlerinin tamamlanmasının ardından Refika Öğretmen Öğrenci Yurdu ile II.Selim Öğrenci Yurdunda boş yer olması halinde Lefkoşa'da bulunan üniversitelerde öğrenim görmekte olan öğrenciler için açıktan müracaat açılabilmektedir.Yurt ücreti ve Güvence Bedeli: Yurtların 2019 yılı aylık yurt ücreti 400.-TL, güvence bedeli 547.-TL’dir.

Beslenme yardımı: Sabah Kahvaltısı 5 TL, Akşam
Yemeği 10 -TL olmak üzere toplam 15 TL günlük beslenme yardımı yapılmaktadır.