Ödenmemiş KYK Borcu Hangi Vergi Dairesinde

Ödenmemiş KYK Borcu Hangi Vergi DairesindeHiç ödeme yapmayan ya da iki veya daha fazla taksitini düzenli ödemeyen öğrencilerimizin borçları, Ağustos 2017 tarihi itibariyle vergi dairelerine aktarılmaktadır. Bu tarihe kadar Ziraat Bankası üzerinden yapılan bütün ödemeler sisteme işlenmiş olup, öğrencilerimizin borçlarından düşürülerek kalan borçları vergi dairesine aktarılmaya başlanmıştır.

Vergi dairesine devredilen bu borçların ödeme, kalan borç bilgisi ve yeniden yapılandırma gibi bütün iş ve işlemleri vergi daireleri tarafından yapılacaktır.

Vergi dairesine devredilen borçlara ait sorgulama, ödeme gibi işlemleri devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından İnternet Vergi Dairesi üzerinden yapabilirsiniz.

Not: Düzenli ödeme yapıp hiç gecikme faizi işlenmemiş öğrencilerimiz ve ödeme planında en fazla bir taksit aksatması bulunan öğrencilerimiz ödemelerini aynı şekilde Ziraat Bankası üzerinden yapmaya devam edeceklerdir. Bu öğrencilerimiz için herhangi bir değişiklik yoktur.

Borcunuzun Hangi Vergi Dairesinde Olduğunu Öğrenmek İçin Tıklayınız

< ahref="https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-geri-odeme-sorgulama" target=_blank> KYK Geri Ödeme Sorgulama e-devlet Giriş İçin Tıklayınız