KYK Yurt Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

KYK Yurt Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?
Yurtlarına yerleştirilen öğrenciler herhangi bir sebepten yurt değişikliği yapmak isterse nakl mümkün müdür? Bunun için izlenmesi gereken yol nedir?Nakil işlemleri için nereye başvuruda bulunmak gerekir?Nakil işlemi için gerekli evraklar nelerdir?

İhtiyaç halinde öğrencinin bulunduğu yurttan başka bir yurda geçiş hakkı vardır.yapması gereken işlemler yazımızın devamında yer almaktadır.

KYK YURT DEĞİŞİKLİĞİ YAPILIR MI?

Özellikle büyük şehirlerde öğrenim gören öğrenciler, okulundan uzak bir lokasyonda yer alan yurda düşmeleri halinde bu yurdu değiştirip değiştiremeyeceklerini merak ediyor. Örneğin İstanbul Avrupa Yakası'nda bir okula giden öğrenci, Anadolu Yakası'nda çıkan yurdunu nasıl değiştireceğini öğrenmek istiyor. Bu konuyla ilgili izlenecek yolu Kredi ve Yurtlar Kurumu açıkladı.

.KYK YURT DEĞİŞİKLİĞİ NASIL YAPILIR?

Şehriniz de bulunan KYK Bölge Müdürlüğüne giderek dilekçenizi vermeniz gerekmektedir. Geçmek istediğiniz 3 yurdu sayfa üzerinde sıralayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ne kadar önce dilekçenizi erken verirseniz geçişiniz o kadar kolaylaşabilir. Ancak bunun için tercih edilen yurtlarda boş oda olması gerekmektedir.


KYK YURT NAKİL DİLEKÇE ÖRNEĞİ

…/…/2022

…….Yurt Müdürlüğüne

….Yurt Müdürlüğünde barınmaktayım. …….nedenlerinden dolayı …..yurt müdürlüğüne naklimin ivedilikle gerçekleştirilmesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

Ad-Soyad

İmza.